Vaksine

Pressar på regjeringa

Vil byggje vaksinefabrikk i postterminal

Jaktar statleg og annan kapital

PLANAR OM FABRIKK: På nedlagte O’Learys på Stovnersenteret i Oslo vert oslofolk vaksinert. Fleire aktørar vil byggje vaksinefabrikkar i Noreg, både mot korona og andre sjukdomar i framtida. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. MohrPLANAR OM FABRIKK: På nedlagte O’Learys på Stovnersenteret i Oslo vert oslofolk vaksinert. Fleire aktørar vil byggje vaksinefabrikkar i Noreg, både mot korona og andre sjukdomar i framtida. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr

Sidan i haust har interesseorganisasjonen Legemiddelindustrien (LMI) arbeidd for å få staten med på store investeringar i norske vaksinar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kongens død

Stavanger let 100 flagg­sten­ger stå nakne. Etter reaksjonar frå folk og folkevalde, valde kommunen å snu.

Barnevern

Allerede i 2024 avdekket tilsyn lovbrudd på Be­viss­tungs barneverns­institusjon. I august i år bodde fortsatt barn på insti­tu­sjonen.

Reportasje

Pumpe­pri­sen sprett i vêret. Konkurranse­tilsynet meiner at konkur­ransen mellom bensin­sta­sjo­nane er for svak.