Koronakrisa

Holder grensa stengt lenge

Regjeringen har en dårlig nyhet til bedrifter som er avhengig av importert arbeidskraft:

KONTROLL: Den 29. januar ble Norges grenser stengt for utlendinger som ikke er bosatt i Norge, med noen unntak. Slik så det ut ved riksgrensa mellom Norge og Sverige ved Svinesund tirsdag denne uka. Foto: Siv DolmenKONTROLL: Den 29. januar ble Norges grenser stengt for utlendinger som ikke er bosatt i Norge, med noen unntak. Slik så det ut ved riksgrensa mellom Norge og Sverige ved Svinesund tirsdag denne uka. Foto: Siv Dolmen

Den 29. januar stengte regjeringen grensene for utlendinger som ikke er bosatt i Norge. Dermed ble det også full stopp i normale arbeidsreiser for utlendinger til landet.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Politikk

Energi

I framtids­pla­nane til EU går det endå fleire kraft­kab­lar til Noreg. Senter­par­tiet, Frams­tegs­par­tiet og Raudt sett seg på bakbeina.

Mdg

Fem unge menn er videre til finalen i kampen om å bli ny nestleder i MDG.

Sikkerhet

Jon Helgheim mener talen til J.D. Vance var «knakende god», men full av «para­dok­ser».