Koronakrisa

Holder grensa stengt lenge

Regjeringen har en dårlig nyhet til bedrifter som er avhengig av importert arbeidskraft:

KONTROLL: Den 29. januar ble Norges grenser stengt for utlendinger som ikke er bosatt i Norge, med noen unntak. Slik så det ut ved riksgrensa mellom Norge og Sverige ved Svinesund tirsdag denne uka. Foto: Siv DolmenKONTROLL: Den 29. januar ble Norges grenser stengt for utlendinger som ikke er bosatt i Norge, med noen unntak. Slik så det ut ved riksgrensa mellom Norge og Sverige ved Svinesund tirsdag denne uka. Foto: Siv Dolmen

Den 29. januar stengte regjeringen grensene for utlendinger som ikke er bosatt i Norge. Dermed ble det også full stopp i normale arbeidsreiser for utlendinger til landet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ki-briller

SV vil forby smart­bril­ler som kan filme folk på gata og stranda. Det skjer ikke på min vakt, slår digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung fast.

Velferd

Oslo kommune bruker flere milliarder kroner i året på private velferds­tje­nester. Om det ville vært billigere å gjøre det selv, vet de ikke.

Bistand

Regje­ringen kutter milliard­støtta til Det globale partner­skapet for utdanning. Det skremmer bistandstop­pene.