Koronakrisa

Holder grensa stengt lenge

Regjeringen har en dårlig nyhet til bedrifter som er avhengig av importert arbeidskraft:

KONTROLL: Den 29. januar ble Norges grenser stengt for utlendinger som ikke er bosatt i Norge, med noen unntak. Slik så det ut ved riksgrensa mellom Norge og Sverige ved Svinesund tirsdag denne uka. Foto: Siv DolmenKONTROLL: Den 29. januar ble Norges grenser stengt for utlendinger som ikke er bosatt i Norge, med noen unntak. Slik så det ut ved riksgrensa mellom Norge og Sverige ved Svinesund tirsdag denne uka. Foto: Siv Dolmen

Den 29. januar stengte regjeringen grensene for utlendinger som ikke er bosatt i Norge. Dermed ble det også full stopp i normale arbeidsreiser for utlendinger til landet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Drivstoff

Rødgrønne samtaler om drivstoff og energi­pri­ser kan pågå lenge, tror Rødt-leder Marie Sneve Marti­nussen.

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Arbeidsliv

Nok er nok for kabin­an­satte i SAS. 67 prosent av Parats medlemmer i flysel­skapet stemte nei til arbeids­givers nye lønns­til­bud, ifølge til­lits­valgt Martinus Røkkum.