Krisestøtte

Kulturtopper ut mot Frp

Frp-nestleder Sylvi Listhaug mener at kulturlivet bør likebehandles med næringslivet i krisestøtteordninger:

RYDDER: Mariann Bjørnelv, påtroppende Moldejazz-sjef, synes at den polariserte debatten om krisestøtta til kulturlivet er trist. Her pakker hun ned kontoret sitt på Folken i Stavanger før hun flytter til Molde. Marie von KroghRYDDER: Mariann Bjørnelv, påtroppende Moldejazz-sjef, synes at den polariserte debatten om krisestøtta til kulturlivet er trist. Her pakker hun ned kontoret sitt på Folken i Stavanger før hun flytter til Molde. Marie von Krogh

«Kulturlivet har fått et sugerør inn i statskassa.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.

Reklame

Reklame­by­rået Try lar kundene lage kampanjene selv – ved hjelp av kunstig intel­li­gens. Det vil føre til ned­­bemanning, mener professor.