Vindkraft

Blåser i fristen

NVE utvider frist for oppstart av Øyfjellet vindpark:

UTSATT: Reinen i Jillen-Njaarke reinbeitedistrikt løp over Øyfjellet i fjor. Hvis det blir enda en byggesesong der, kan det bli en stor belastning for dem.FOTO: OLE HENRIK KAPPFJELL UTSATT: Reinen i Jillen-Njaarke reinbeitedistrikt løp over Øyfjellet i fjor. Hvis det blir enda en byggesesong der, kan det bli en stor belastning for dem.FOTO: OLE HENRIK KAPPFJELL

– Dette er uakseptabelt. Olje- og energiministeren må gripe inn for å sikre at Stortingets vedtak blir fulgt, sier Bjørnar Moxnes, leder i Rødt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skule

Dei to største forbunda i orga­ni­sa­sjonen er ueinige om skuledagen bør utvidast.

Klima

Ameri­ka­nerne kutter i klima­forsk­ning. Nå vil SV at Norge går i bresjen for at resten av verden dekker inn forsk­nings­mil­li­ar­dene som går tapt.

Fagbevegelse

I 2023 vant Geir Ove Kulseth ledertrøya i El og IT Forbundet etter kampvo­te­ring. Nå stiller han ikke til gjenvalg.