Korona

Forstår ikke bergensk

Innvandrere sliter med å henge med på pressekonferansene til Erna Solberg:

SPRÅK: I lokalene til Likestilling, inkludering og nettverk (LIN) i Oslo syr Nishanthiny Jeyatheepan (til venstre) og Hodan Yonis munnbind under ledelse og veiledning av prosjektleder Sulaksana Sivapatham og daglig leder Rabia Musavi (med hijab). Kvinnene etterlyser teksting av myndighetenes pressekonferanser om koronakrisa. Foto: Tom Henning BratlieSPRÅK: I lokalene til Likestilling, inkludering og nettverk (LIN) i Oslo syr Nishanthiny Jeyatheepan (til venstre) og Hodan Yonis munnbind under ledelse og veiledning av prosjektleder Sulaksana Sivapatham og daglig leder Rabia Musavi (med hijab). Kvinnene etterlyser teksting av myndighetenes pressekonferanser om koronakrisa. Foto: Tom Henning Bratlie

Smittetrykket er betydelig høyere for nesten alle de største innvandrergruppene sammenliknet med resten av befolkningen. Det viser den siste ukesrapporten fra Folkehelseinstituttet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminelle i barnevernet

En ny enhet i det statlige barne­ver­net skal ta styring over de private barne­vern­s­el­ska­pene.

Arbeidsliv

Bygge­bran­sjen kan nå markere godt over fire år med konti­nu­erlig dårlige markeds­ut­sikter.

Skole

Dorthe Askes sønn har barne­au­tisme, men får ikke plass på spesial­skole. Nå vil byrådet kutte i støtta som nærskolen får for å tilrette­legge for sønnen.