Foto

Filmen er tilbake

Etter 20 år med digitale bilder har en gammel kjenning våknet:

TRAVEL: Det siste året har det stadig oftere dukket opp analoge kameraer i verkstedet til kamerareparatør Pål Vangsøy. Da er det godt han har spart opp sitt eget delelager. TRAVEL: Det siste året har det stadig oftere dukket opp analoge kameraer i verkstedet til kamerareparatør Pål Vangsøy. Da er det godt han har spart opp sitt eget delelager.

Man skal ikke så langt tilbake for å finne de gode gamle dager da alle puttet film i sitt kamera, leverte til fotobutikken og fikk papir- eller lysbilder tilbake. Så kom digitale metoder, og fra 2003 har analog fotografering hatt en bratt kurve nedover.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Vm i fotball

Det har vært et voldsomt adrena­l­infall etter at Norge røk ut mot England i fotball-VM. Norsk-britiske Edward John Hughes har kjent på hele følel­ses­spek­teret.

Ministernes mester

Sjølv dei som hatar politikken hans, må innrømme at landbruks­mi­nister Nils Kristen Sandtrøen er umogleg å mislike.

Industri

Interessen for norske mineraler øker sterkt. Mange selskap ønsker ny gruvedrift. Myndig­he­tene vet ikke hvor mange utlen­dinger som søker om leterett.