Notert

Rekord i antall tv-seere

NOTERT:

FOTO: TORE MEEK, NTB Tore MeekFOTO: TORE MEEK, NTB Tore Meek

Lørdagsunderholdningen «Maskorama» på NRK, hvor kjendiser har skjult seg bak overdådige kostymer, slo alle årets rekorder da nesten 1,4 millioner så finalen. I alt 1.264.000 nordmenn så finalen på tv-skjermen på lørdag. Totalt har 1.368.000 sett finalen. Det ga en markedsandel på 73,8 prosent, skriver Kampanje. Programmet ble dermed det mest sette på tv hittil år. Det var Ulrikke Brandstorp som gikk av med seieren i det siste programmet.©NTB

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

På tampen

Kva er verst for NRKs truverd: å krevja ute­sten­ging av Israel eller å lata som at Eurovision eksisterer i «drøm og fantasier»?

Historie

Nesten alle filmene om okku­pa­sjonstida har kommet de siste 25 årene.

Historie

Arne sang «Ja, vi elsker» for første gang. Bjarne ventet på at faren skulle komme hjem. I dag er det 80 år siden freden kom til Norge.