Atomvåpen

Snur om atomvåpen

KrFs programkomité vil melde Norge inn i FNs forbudstraktat mot atomvåpen:

MÅ TENKE SEG OM: I fjor stemte KrF mot et forslag i Stortinget om å melde Norge inn i forbudstraktaten mot atomvåpen. KrFs programkomité foreslår å snu i saken. Her er leder Kjell Ingolf Ropstad på fjorårets landsmøte.FOTO: TOMMY ELLINGSEN Tommy EllingsenMÅ TENKE SEG OM: I fjor stemte KrF mot et forslag i Stortinget om å melde Norge inn i forbudstraktaten mot atomvåpen. KrFs programkomité foreslår å snu i saken. Her er leder Kjell Ingolf Ropstad på fjorårets landsmøte.FOTO: TOMMY ELLINGSEN Tommy Ellingsen

Seinest i mars 2019 stemte Kristelig Folkeparti (KrF) mot et forslag i Stortinget om å melde Norge inn i FN-traktaten om å forby atomvåpen. Nå foreslår en enstemmig programkomité at KrF skal snu i saken.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Industri

Norske indu­stri­ar­beids­plasser trues av EU-toll som avgjøres i dag. Hoved­til­lits­valgt på smelte­ver­ket i Sauda holder fast ved et lite håp.

Handel

Industrien åtvarar mot å straffe EU for metalltoll

Statsbudsjett

Sjeføkonom Jan Ludvig An­dre­assen meiner at venstre­sida vil tape arbei­dar­klassen om dei ikkje kuttar meir i skattane.