Atomvåpen

Snur om atomvåpen

KrFs programkomité vil melde Norge inn i FNs forbudstraktat mot atomvåpen:

MÅ TENKE SEG OM: I fjor stemte KrF mot et forslag i Stortinget om å melde Norge inn i forbudstraktaten mot atomvåpen. KrFs programkomité foreslår å snu i saken. Her er leder Kjell Ingolf Ropstad på fjorårets landsmøte.FOTO: TOMMY ELLINGSEN Tommy EllingsenMÅ TENKE SEG OM: I fjor stemte KrF mot et forslag i Stortinget om å melde Norge inn i forbudstraktaten mot atomvåpen. KrFs programkomité foreslår å snu i saken. Her er leder Kjell Ingolf Ropstad på fjorårets landsmøte.FOTO: TOMMY ELLINGSEN Tommy Ellingsen

Seinest i mars 2019 stemte Kristelig Folkeparti (KrF) mot et forslag i Stortinget om å melde Norge inn i FN-traktaten om å forby atomvåpen. Nå foreslår en enstemmig programkomité at KrF skal snu i saken.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kina

Trond Giske (Ap) vil ta opp att arbeidet med frihan­dels­av­tale med Kina.

Usa

Statsviter Iver B. Neumann mener vi må sette hardt mot hardt mot USA. Han ber nordmenn forberede seg på mange tøffe år framover.

Noreg og usa

Utanriks­ko­mi­teen på Stortinget er på tur i USA. Første stopp er Palantir, Open AI og andre tekno­logi­gi­gantar med nære band til Donald Trump.