Koronakrisa

Krever mer krisestøtte

Ap, Sp og SV ber regjeringen innse at koronakrisa vil vare lenger enn til nyttår:

LANGVARIG: Pandemien har kastet næringsliv og arbeidstakere ut i en krise som ikke går over med det første. Det må regjeringens tiltak ta høyde for, er Ap-nestleder Hadia Tajik klar på. Den rødgrønne opposisjonen krever mer langsiktig tankegang i krisetiltakene. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN LANGVARIG: Pandemien har kastet næringsliv og arbeidstakere ut i en krise som ikke går over med det første. Det må regjeringens tiltak ta høyde for, er Ap-nestleder Hadia Tajik klar på. Den rødgrønne opposisjonen krever mer langsiktig tankegang i krisetiltakene. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN

Koronasmitten i landet øker igjen, og i forrige uke skrudde regjeringen til smittevernstiltakene. Samtidig har de fleste støtteordningene til både næringsliv og privatpersoner utløpsdato før nyttår.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Åsmund Aukrust tok over som bistands­mi­nister samtidig som hele bistands­feltet inter­na­sjonalt raknet. Siden har han varslet en «ny utvik­lings­po­litikk for en ny tid».

Ki-briller

Flere vil forby KI-brillene – men blinde Arnt bruker dem daglig

Ministernes mester

«Arbeids­hesten» gjer seg høg og mørk