Tv

Disney starter angrepet

Norske barn ser mest på Youtube, med NRK Super og Netflix på andre- og tredjeplass. Nå kan pallen endres:

MULAN-EFFEKTEN: Et av de store trekkplastrene til Disney pluss er filmen «Mulan», som ble trukket fra kinovisning som følge av korona-utbruddet. Her er Yifei Liu i tittelrollen. © FOTO: JASIN BOLAND, DISNEY/AP/NTB SCANPIX Jasin BolandMULAN-EFFEKTEN: Et av de store trekkplastrene til Disney pluss er filmen «Mulan», som ble trukket fra kinovisning som følge av korona-utbruddet. Her er Yifei Liu i tittelrollen. © FOTO: JASIN BOLAND, DISNEY/AP/NTB SCANPIX Jasin Boland

I dag er sannsynligheten stor for at det karakteristiske Disney-slottet vil lyse opp i de tusen hjem. Etter flere måneders kampanje lanseres nå strømmetjenesten Disney pluss med lokkemat som den nye «Mulan»-filmen og serien «The Mandalorian».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Salget av KI-bøker har økt med 20 prosent siden januar 2023. De er i ferd med å fortrenge den menneske­skapte litte­ra­turen, advarer ameri­kanske forskere.

Kommentar

Fra farse om arendals­krakket til musikal om Arne Treholt: Har historisk-do­ku­men­tarisk teater fått et oppsving?

Kulturtirsdag

I 2026 skal arkitektur gjenbrukes. Enten det gjelder banker, posthus eller indu­stri­an­legg, har kunstnerne årevis med relevant erfaring.