Oljeindustri

Får tyn for Ap-vingling

Ap-leder Jonas Gahr Støre besøkte det kriserammede Kværner Verdal verft i går:

TOK TUREN: Mandag besøkte Jonas Gahr Støre verftsarbeiderne på Kværner Verdal for å få innspill til hvordan redde leverandørindustrien. Her på et tidligere besøk. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten GullestadTOK TUREN: Mandag besøkte Jonas Gahr Støre verftsarbeiderne på Kværner Verdal for å få innspill til hvordan redde leverandørindustrien. Her på et tidligere besøk. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten Gullestad

– Det viktigste signalet vi har til Arbeiderpartiet er dette: Stå skulder ved skulder med arbeiderne i industrien. Bidra til at leverandørindustrien overlever denne krisa, sier Ståle Johansen, klubbleder for Fellesforbundet ved Kværner Verdal verft.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Fremskrittspartiet

I 2018 mente han at det ikke var trygt for unge jenter i FpU. Nå sier Mats Ramo at håndte­ringen av varsler i Frp har blitt mye bedre.

Økonomi

SV vil ha en ri­kings­katt inspirert av den franske økonomen Gabriel Zucman. Det kan gi milli­ard­beløp i året i statlige inntekter.

Politikk

Unges høyreflørt kan bli varig: – Ikke bare et blaff