Handel

– Når ett land er svakt, blir alle land sårbare

Jonas Gahr Støre foreslår å gi WHO inngripende fullmakter etter koronakrisa:

ÅPEN ØKONOMI: Ap-leder Jonas Gahr Støre, her ved Sognsvann i Oslo, er opptatt av å si at inter­nasjonal handel og en sterk velferdsstat ikke er motsetninger – og tar et oppgjør med Rødt, Frp og Senterpartiet. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønÅPEN ØKONOMI: Ap-leder Jonas Gahr Støre, her ved Sognsvann i Oslo, er opptatt av å si at inter­nasjonal handel og en sterk velferdsstat ikke er motsetninger – og tar et oppgjør med Rødt, Frp og Senterpartiet. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Jonas Gahr Støre har en høne å plukke. Han har syklet opp til Sognsvann sammen med rådgiveren sin i ens ærend: å fortelle Klassekampen at Per-Willy Amundsen i Frp og Mímir Kristjánsson i Rødt tar feil. Den nære samarbeidspartneren Senterpartiet er også «på villspor».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ruspolitikk

Erik Johan Lindøe i Agder Høyre mener den nye ruspo­li­tikken har slått feil ut. Nå tar han til orde for en ny debatt i partiet.

Innvandring

Trygve Slagsvold Vedum meiner at alle som er for små for­skjel­lar og ein raus vel­ferds­stat, bør vere for ein streng innvand­rings­po­li­tikk.

Tankesmier

Manifest sam­arbeider gjerne med Agenda, men vil ikkje slå seg saman.