Handel

– Når ett land er svakt, blir alle land sårbare

Jonas Gahr Støre foreslår å gi WHO inngripende fullmakter etter koronakrisa:

ÅPEN ØKONOMI: Ap-leder Jonas Gahr Støre, her ved Sognsvann i Oslo, er opptatt av å si at inter­nasjonal handel og en sterk velferdsstat ikke er motsetninger – og tar et oppgjør med Rødt, Frp og Senterpartiet. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønÅPEN ØKONOMI: Ap-leder Jonas Gahr Støre, her ved Sognsvann i Oslo, er opptatt av å si at inter­nasjonal handel og en sterk velferdsstat ikke er motsetninger – og tar et oppgjør med Rødt, Frp og Senterpartiet. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Jonas Gahr Støre har en høne å plukke. Han har syklet opp til Sognsvann sammen med rådgiveren sin i ens ærend: å fortelle Klassekampen at Per-Willy Amundsen i Frp og Mímir Kristjánsson i Rødt tar feil. Den nære samarbeidspartneren Senterpartiet er også «på villspor».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Barnevern

Raudt lanserar grep for å halde kriminelle unna private barne­verns­in­sti­tu­sjonar. Det hjelper ikkje, meiner tidlegare barne- og fami­lie­mi­nister Kjersti Toppe.

Helse

Helse­mi­nister Jan Christian Vestre (Ap) vil prøve noko mange har prøvd før han: å få dei ulike delane av helse­ve­senet til å jobbe betre saman.

Politikk

Usman Mushtaq utfordrar gruppe­lei­ar Marthe Scharning Lund om å bli byråds­leiarkandidat for Ap i Oslo.