Museum

Sender ansatte ut porten

Forsvaret sier opp mellom 12 og 15 museumsarbeidere

Tillitsvalgt ved Hjemmefrontmuseet reagerer

SLANKEKUR: Mellom 12 og 15 medarbeidere ved Forsvarets museer er blitt oppsagt midt under koronakrisa. Etter det Klassekampen kjenner til, har minst sju av dem jobbet ved museene på Akershus festning i Oslo – Hjemmefrontmuseet og Forsvarsmuseet. Foto: Tom Henning BratlieSLANKEKUR: Mellom 12 og 15 medarbeidere ved Forsvarets museer er blitt oppsagt midt under koronakrisa. Etter det Klassekampen kjenner til, har minst sju av dem jobbet ved museene på Akershus festning i Oslo – Hjemmefrontmuseet og Forsvarsmuseet. Foto: Tom Henning Bratlie

Koronakrisa har ført til stengte dører i norske museer, og mange norske museumsarbeidere er nå permittert fra sine stillinger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

«Usynlig til stede» forteller om det norske etter­krigs­fo­to­gra­fiet som kunst, men først og fremst som hverdags- og salgsvare – og tekno­logisk fremskritt.

Utdanning

Kultur­skolen i Oslo må kutte ti millioner i år. Fra høsten gjør de 3800 gratis­plasser om til betalte plasser.

Kommentar

Det skulle vere mot natur­lo­vene å arrangere kultur­fes­tival midt­vin­ters i ein liten by på Helgeland, og samtidig med vinter-OL. Men Vinter­lys­fes­ti­valen held fram med stort program og fulle hus.