Arbeidsliv

Kan få mindre lønn

Sykepleierforbundet frykter at arbeidsgiverne vil bruke korona-avtale til å betale færre lønnstillegg enn før:

LØNN: Sykepleier og tillitsvalgt Hanne Jacobsen i Fredrikstad forventer at arbeidsgiverne betaler sykepleierne det de vanligvis har rett på, selv om det er en krisesituasjon. Foto: Tom Henning BratlieLØNN: Sykepleier og tillitsvalgt Hanne Jacobsen i Fredrikstad forventer at arbeidsgiverne betaler sykepleierne det de vanligvis har rett på, selv om det er en krisesituasjon. Foto: Tom Henning Bratlie

For å takle koronakrisa har sykepleierne skrevet under en avtale om å jobbe lengre vakter, ha kortere hviletid og mindre forutsigbarhet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalomsorg

Norske fengsler må spare 83 millioner kroner. Det betyr at fengsels­be­tjenter flere steder må byttes ut med kameraer.

Barnevern

NHO-medlemmet Bevisstung hadde tre ansatte med anmerk­ninger på politi­attesten på jobb i barne­verns­in­sti­tu­sjon. NHO Geneo ber barne­ministeren likevel ha tillit til kommer­si­elle aktører.

Politikk

SV-topp vurderer å trekke seg på grunn av hets: – Hjerte­skjæ­rende