Smittevern

Han vil åpne

Begge har regnet på smittetiltakene, men økonomen og informatikeren har stikk motsatt fasit:

SER FARER: Økonom og tidligere sentralbanksjef på Island Svein Harald Øygard.FOTO: TOM HENNING BRATLIE SER FARER: Økonom og tidligere sentralbanksjef på Island Svein Harald Øygard.FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Vi må ta et valg, mener mannen som ble sentralbanksjef på Island da landet ble rammet av finanskrisa i 2009: Vi må enten stenge ned samfunnet fullstendig, og slik ta knekken på viruset, eller åpne igjen og akseptere at sykdommen sprer seg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

2025

Nyhets­re­daktør Lars Vegstein oppsum­merer det politiske året: «Venstre­sida var dømt til å tape. Men miraklenes tid var ikke over.»

Jul

Hjemme hos muslimske Rabia Musavi blir det jule­fei­ring i år igjen

Olje

Mens LO og Arbei­dar­par­tiet håpar Equinor vil bygga ut Wisting-feltet i Barents­havet, lovar Raudt, MDG og SV å gjera alt for å stoppa prosjektet.