Økonomi

Erna rører ikke utbyttene

Venstresida frykter eiere vil sko seg på økonomisk krisepakke mot korona:

BER OM TILTAK: På Stortingets talerstol i går krevde Rødt-leder Bjørnar Moxnes sammen med SV at statsminister Erna Solberg (H) må passe på at krisepakker ikke blir en bonusfest. FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Vidar RuudBER OM TILTAK: På Stortingets talerstol i går krevde Rødt-leder Bjørnar Moxnes sammen med SV at statsminister Erna Solberg (H) må passe på at krisepakker ikke blir en bonusfest. FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Vidar Ruud

Regjeringen jobber på spreng med å hindre at norsk økonomi blir smittet av koronaviruset. Tirsdag varslet statsminister Erna Solberg (H) og finansminister Jan Tore Sanner (H) flere tiltak som skal hjelpe kriserammede bedrifter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sametinget

Et dramatisk møte førte til mistil­lits­forslag og anklager om hemme­lig­hold. Alle partier må roe gemyttene, oppfordrer jurist og forsker Ande Somby.

Nedrustning

Professor Målfrid Braut-Hegghammer får Ingrid Aunes minnepris for sitt arbeid for kjerne­fy­sisk ikke-spredning og ned­rust­ning.

Barnevern

Hvorfor har regje­ringen brukt over fem år på å skjerpe politi­at­testen for ansatte i barne­ver­net? Det vil ikke justis­mi­nis­teren svare på.