Økonomi

Erna rører ikke utbyttene

Venstresida frykter eiere vil sko seg på økonomisk krisepakke mot korona:

BER OM TILTAK: På Stortingets talerstol i går krevde Rødt-leder Bjørnar Moxnes sammen med SV at statsminister Erna Solberg (H) må passe på at krisepakker ikke blir en bonusfest. FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Vidar RuudBER OM TILTAK: På Stortingets talerstol i går krevde Rødt-leder Bjørnar Moxnes sammen med SV at statsminister Erna Solberg (H) må passe på at krisepakker ikke blir en bonusfest. FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Vidar Ruud

Regjeringen jobber på spreng med å hindre at norsk økonomi blir smittet av koronaviruset. Tirsdag varslet statsminister Erna Solberg (H) og finansminister Jan Tore Sanner (H) flere tiltak som skal hjelpe kriserammede bedrifter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.