Scenenekt

Kastet ut Sian i siste liten

Deichman bibliotek skulle leie ut lokaler til islamkritiske Sian

Avlyst av hensyn til «lånernes trygghet»

U-SVING: Deichman-sjef Knut Skansen oppgir «sikkerhetshensyn» som begrunnelse for at Stopp islamiseringen av Norge (Sian) likevel ikke får låne lokaler av biblioteket. Hovedtillitsvalgt Toril Høimyr er glad for beslutningen. Foto: Tom Henning BratlieU-SVING: Deichman-sjef Knut Skansen oppgir «sikkerhetshensyn» som begrunnelse for at Stopp islamiseringen av Norge (Sian) likevel ikke får låne lokaler av biblioteket. Hovedtillitsvalgt Toril Høimyr er glad for beslutningen. Foto: Tom Henning Bratlie

Flere av Oslo-bibliotekets ansatte har reagert med bekymring på avgjørelsen om leie ut Majorstua-filialens møtelokaler til islamfiendtlige Sian. I går sendte også de lokale klubbene til Bibliotekarforbundet og Fagforbundet et protestbrev til ledelsen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Forfatter Sigrid Undset blir vurdert som helgen. – Det høres nesten ut som en gimmick, sier litte­ra­tur­pro­fessor.

Kulturuka

Fotball er et spill uten ball, uttalte Drillo en gang på nitti­tal­let. Han får mer rett for hvert år som går.

Ny norsk sangbok

Sang har tapt terreng i norsk skole. Samtidig er forsk­nin­gen entydig på gevinstene av å bruke kroppens fremste instrument.