Terror

Søker hjelp fra publikum

Danske leder evaluering etter moskéterror:

LEDER AN: Danske Anja Dalgaard-Nielsen leder utvalget som evaluerer terrorhendelsen 10. august i fjor i Al Noor-moskeen i Bærum. Her er hun i Nydalen i Oslo. Til daglig arbeider hun ved Forsvarsakademiet i København. Foto: Tom Henning BratlieLEDER AN: Danske Anja Dalgaard-Nielsen leder utvalget som evaluerer terrorhendelsen 10. august i fjor i Al Noor-moskeen i Bærum. Her er hun i Nydalen i Oslo. Til daglig arbeider hun ved Forsvarsakademiet i København. Foto: Tom Henning Bratlie

– Hvordan svarer et demokrati på utfordringen med terror?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnehage

Romsås-mødrene Kristin Furulund, Fatima Yasien og Eden Paalgard tror kutt i barne­hage­til­budet vil få flere til å forlate bydelen.

Digitalisering

Det er ikke nok å innføre alders­grense på sosiale medier. Det er enda viktigere å lage nye digitale platt­for­mer, mener Hilde Nagell i Agenda.

Ytre høyre

Nystiftede Bevar Norge har som mål å beskytte landet mot kulturelt forfall. Kristne verdier står i høysetet, ifølge lokal­lags­leder i Bergen Rune Samnøy.