Medier

Krever norske skattegrep

Opposisjonen etterlyser nasjonale skattetiltak mot digitale kjemper som Google og Facebook:

MENS VI VENTER PÅ OECD: Kari Elisabeth Kaski og Hadia Tajik, finanspolitiske talspersoner i SV og Ap, mener at finansminister Siv Jensen må være langt mer offensiv i kampen for beskatning av multinasjonale selskaper. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieMENS VI VENTER PÅ OECD: Kari Elisabeth Kaski og Hadia Tajik, finanspolitiske talspersoner i SV og Ap, mener at finansminister Siv Jensen må være langt mer offensiv i kampen for beskatning av multinasjonale selskaper. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

– Jeg vil advare mot å tro at en internasjonal løsning gjør at vi ikke trenger nasjonale tiltak, sier Kari Elisabeth Kaski, finanspolitisk talsperson i SV.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturell beredskap

Mette Alstad oppfordrer til å sanke smart.

HL-senteret

HL-senterets formål er å minne om Holocaust, mener styre­le­deren i Det Jødiske Samfunn i Bergen. Flere mener det var riktig at Jan Heiret gikk av som direktør.

Medier

Store områder i Norge mister papiravis på lørdager fra og med neste sommer. Nationen-redaktøren frykter A- og B-lag blant avisabon­nenter.