Bøker

Vil prise arbei­der­lit­te­ratur

Det skrives for mange bøker om folk som kjøper bursdagsgavene sine på Norway Designs, mener LO:

LITTERATURPOLITIKK: – Arbeidsfolks fortellinger må bli tydeligere i den offentlige samtalen om hvem vi er og hva vi vil med samfunnet vårt, sier Julie Lødrup, førstesekretær i LO. Christopher OlssønLITTERATURPOLITIKK: – Arbeidsfolks fortellinger må bli tydeligere i den offentlige samtalen om hvem vi er og hva vi vil med samfunnet vårt, sier Julie Lødrup, førstesekretær i LO. Christopher Olssøn

– Det er middelklassens liv som dominerer i norsk litteratur, og denne skjevheten ønsker vi å gjøre noe med, sier Julie Lødrup, førstesekretær i LO.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

Medier

Det gjensto bare å signere den nye tariff­av­talen, trodde Norsk Journa­listlag. Nå må de i stedet møte Virke hos Riksmek­leren.

Historie

Om noen år vil alle som selv opplevde andre ver­dens­krig, være borte. Hvordan vil fortel­lingen om krigen se ut da?

Kulturuka

Er bokbålenes tidsalder tilbake?