Israel

Fastlåst regje­rings­kabal

Ingen vil ha nyvalg

Ingen vil fire på posisjoner i en nasjonal samlingsregjering

VALGET SOM ALDRI BLIR AVGJORT: Israels statsminister Benjamin Netanyahu poserer sammen med israelske soldater under en minneseremoni i oktober for falne soldater i Yom Kippur-krigen i 1973. Etter nyvalget i september, er det fortsatt ikke avklart om Israel får en ny regjering eller om det må utlyses nok et nyvalg. FOTO: GALI TIBBON, AFP/NTB SCANPIX GALI TIBBONVALGET SOM ALDRI BLIR AVGJORT: Israels statsminister Benjamin Netanyahu poserer sammen med israelske soldater under en minneseremoni i oktober for falne soldater i Yom Kippur-krigen i 1973. Etter nyvalget i september, er det fortsatt ikke avklart om Israel får en ny regjering eller om det må utlyses nok et nyvalg. FOTO: GALI TIBBON, AFP/NTB SCANPIX GALI TIBBON

Ved midnatt løp mandatet ut for lederen av opposisjonsalliansen Kahol Lavan (Blått og hvitt), tidligere forsvarssjef Benjamin «Benny» Gantz, for å få en koalisjonsregjering på plass. Klassekampen gikk i trykken før et siste møte mellom Gantz og statsminister Benjamin Netanyahu etter at de to møttes mandag uten noe som helst framskritt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Jødiske Andy Levin vil hjelpe Abdul el-Sayed å vinne valget

Analyse

Sisi vurderer militær støtte til Saudi-Arabia i kampen mot houthiene.

Brasil

I morgen avgjøres Brasils skjebne de neste fire årene. Men selv med valgseier vil Lula møte en sterk ytre høyre-side, påpeker professor.