Tyrkia

Erdogan spiller høyt i USA

Tyrkias president møtt med sanksjonstrusler over russisk rakettsystem i Washington i går:

VED AVREISE: Den tyrkiske presidenten Recep Tayyip Erdogan og hans kone Emine Erdogan vinker til tilskuere i Ankara tirsdag 12. november, idet de går på flyet og vender nesen mot USA. I Washington går Erdogan hardt ut. FOTO: PRESIDENTIAL PRESS SERVICE VIA AP, POOL VED AVREISE: Den tyrkiske presidenten Recep Tayyip Erdogan og hans kone Emine Erdogan vinker til tilskuere i Ankara tirsdag 12. november, idet de går på flyet og vender nesen mot USA. I Washington går Erdogan hardt ut. FOTO: PRESIDENTIAL PRESS SERVICE VIA AP, POOL

Tyrkias president Recep Tayyip Erdogan struttet av selvtillit da han i går ankom Washington for å ha samtaler med president Donald Trump som han tidligere har vist han kan håndtere. Før avreise innrømmet Erdogan at det har «vært tåkevær i våre forbindelser» og at han var ute etter å skape «en ny æra i sikkerhetsspørsmålene for begge land».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I juni sto den nordirske hoved­staden i flammer. En måned seinere forsøker ofrene for de rasistiske opp­­tøyene å finne tilbake til hverdagen i en by farget svart av sot.

Usa

Donald Trump hevder igjen at Kina blandet seg inn i valget i 2020. Doku­men­tene han viser til, under­bygger ikke påstanden.

Storbritannia

Analy­ti­kere tviler på at Storbri­tannias neste stats­mi­nister vil endre Gaza-linja