Ekstremisme

Stilt om rasisme

Nevnes knapt i Norges retningslinjer for lærerutdanning:

ETTERLYSER: Lærerstudenter lærer for lite og for seint om hvordan de kan håndtere rasisme og ekstremisme i klasserommet og skolegården, mener Sarah Lilleberg Safavifard. Foto: Tom Henning BratlieETTERLYSER: Lærerstudenter lærer for lite og for seint om hvordan de kan håndtere rasisme og ekstremisme i klasserommet og skolegården, mener Sarah Lilleberg Safavifard. Foto: Tom Henning Bratlie

Det hviler et tungt ansvar på landets lærere i møte med hatprat, konspirasjonsteorier og ekstremisme.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Borgerleg veljarjafs på ny måling, mens raudgrøne veljarar samlar seg på gjerdet. Nå vil Frp-ordførar ha Sylvi Listhaug som stats­mi­nister.

Kraft

Regjeringa vil bygga meir vindkraft på land. Planen får både ris og ros.

Ministernes mester

Forvent­nin­gene til finans­mi­nister Jens Stol­ten­berg var skyhøye da han vendte hjem til norsk politikk. Det skulle vise seg å være vanskelig å leve opp til.