Papirløse

Gleder seg til rettssak

Risikerer fengsel for å gi papirløse arbeid:

SIVILT ULYDIG: Arne Viste gleder seg til å få en rettslig avklaring. Her fra et besøk han avla til politiet i Oslo fordi en av hans ansatte hadde blitt nektet å jobbe. FOTO: TOM HENNING BRATLIE SIVILT ULYDIG: Arne Viste gleder seg til å få en rettslig avklaring. Her fra et besøk han avla til politiet i Oslo fordi en av hans ansatte hadde blitt nektet å jobbe. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

– Jeg gleder meg egentlig. Jeg er i alle fall ikke bekymret. Jeg føler at jeg har gjort jobben gjennom disse årene, og at nå ligger det i advokatenes hender. Det skal bli godt å få en avklaring, sier Arne Viste.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?

Eu

Ei fersk EU-måling syner at dei under 30 år er den einaste gruppa der flest vil ha norsk EU-medlemskap.

Arbeidsliv

Grunn­plan­s­nett­verket Pensjon for alle er ikke imponert over LO­­­ledelsens pensjons­for­slag. De mener unge kan få en dårligere ordning.