Arbeidsliv

Rosa vester i Trondheim

Foodora-bud er lei av å betale for arbeidsutstyr selv

Nå sprer «rosastreiken» seg

KLAR FOR STREIK: Joshua Rogers er streikeleder for den voksende Foodora-klubben i Fellesforbundet Trondheim. Nå tikker klokka ned mot streik. Frida Holsten GullestadKLAR FOR STREIK: Joshua Rogers er streikeleder for den voksende Foodora-klubben i Fellesforbundet Trondheim. Nå tikker klokka ned mot streik. Frida Holsten Gullestad

Foodora-streiken, eller «rosastreiken» som den har blitt hetende på folkemunne, har pågått i snart en måned i Oslo. Nå har streikevarslet gått ut for de rosakledte sykkelbudene i Trondheim.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevernet

Bydelen med ansvaret for Tamima Nibras Juhars drapsmann tok høyde for mer vold og trusler mot sine ansatte som en følge av nedskjæ­ringer. Kuttene for neste år blir enda mer brutale.

Reportasje

Å utsette skolestart for 20 prosent av første­klas­sin­gene koster 2,6 milliarder kroner. Gevinstene kan være store, mener nevro­bio­log.

Forsvaret

Ameri­kanske og russiske atomubåter driver katt og mus-lek utenfor Norske­kys­ten, ifølge forsvars­sjefen