Arbeidsliv

Rosa vester i Trondheim

Foodora-bud er lei av å betale for arbeidsutstyr selv

Nå sprer «rosastreiken» seg

KLAR FOR STREIK: Joshua Rogers er streikeleder for den voksende Foodora-klubben i Fellesforbundet Trondheim. Nå tikker klokka ned mot streik. Frida Holsten GullestadKLAR FOR STREIK: Joshua Rogers er streikeleder for den voksende Foodora-klubben i Fellesforbundet Trondheim. Nå tikker klokka ned mot streik. Frida Holsten Gullestad

Foodora-streiken, eller «rosastreiken» som den har blitt hetende på folkemunne, har pågått i snart en måned i Oslo. Nå har streikevarslet gått ut for de rosakledte sykkelbudene i Trondheim.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bustad

Torill (74) blir kasta på dør: – Eg vann kampen mot kreft, men tapte mot velferds­sam­funnet

Lakseskatt

Oppdret­tere som selger til seg selv, rappor­terer lavere skatte­grunn­lag enn andre. Lakse­lob­byist ser ingen problemer med det.

Kampen-drapet

En dødelig miks som er ofte sett de siste årene. Det sier ekstremisme­forsker om ra­di­ka­li­se­ringen av den tiltalte i Tamima-saken.