Turisme

Når ikkje mål

Manglar teknologi for å innfri krav om nullutslepp i 2026:

POPULÆRT: Eidfjord i Hardanger er eit populært mål for cruiseskip, og har opplevd ein god vekst i besøkande cruiseskip dei siste åra, frå 49 i 2015 til 90 i år. Neste år er det venta 121 cruiseskip. FOTO: ANNE KARI HINNA POPULÆRT: Eidfjord i Hardanger er eit populært mål for cruiseskip, og har opplevd ein god vekst i besøkande cruiseskip dei siste åra, frå 49 i 2015 til 90 i år. Neste år er det venta 121 cruiseskip. FOTO: ANNE KARI HINNA

Nordmannen Tor Christian Sletner er visepresident i Cruise Lines International Association (CLIA) og følger debatten om cruisetrafikken tett.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Antallet volds­hen­delser og trusler mot lærere fortsetter å øke

Helse

Syke­hjem­met i Oslo ble priva­tisert – 14 ansatte sluttet på ett år

Teknologi

Forbru­ker­rådets Finn Myrstad støtter et forbud mot KI-brillene til tekgi­ganten Meta. I mellomtida synes han brille­butikkene bør ta sin del av ansvaret.