Helse

Får pengekrav

Ny heroinbehandling må fullfinansieres, krever rusfelt:

FÅR REGNING: Rusfeltet er klare på at det nye prøveprosjektet med heroinbehandling må få egne midler, og ikke ta penger fra andre behandlinger. De ber helseminister Bent Høie (H) betale. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein RudjordFÅR REGNING: Rusfeltet er klare på at det nye prøveprosjektet med heroinbehandling må få egne midler, og ikke ta penger fra andre behandlinger. De ber helseminister Bent Høie (H) betale. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein Rudjord

Etter press både i og utenfor regjeringskontorene har regjeringen varslet at de vil prøve ut heroinassistert behandling til ruspasienter Nå er detaljene og kostnadene klare.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Ulovlig korttids­utleie er et problem i flere større byer. Kommunene etterlyser en regist­re­rings­ord­ning.

Kraft

Tekno­logi­sel­skaper står i kø for norsk kraft til nye datasentre. Analy­ti­kerne mener imidlertid det er svært vanskelig å vite hvor mye kraft næringen vil kreve.

Beredskap

Møter migranter som lever i ekstrem­varmen