Velferd

Foreslår tak på trygder

Frp vil sette øvre grense for hvor mye man kan motta i ytelser fra det offentlige:

TIL ARBEID: Frps Erlend Wiborg og Sivert Bjørnstad frykter at trygdeytelser gjør at folk ikke jobber. 226TIL ARBEID: Frps Erlend Wiborg og Sivert Bjørnstad frykter at trygdeytelser gjør at folk ikke jobber. 226

– Det finnes eksempler på at noen mottar mer fra det offentlige enn de ville fått i arbeid. Det skal aldri lønne seg å stå utenfor arbeidslivet, sier Sivert Bjørnstad, finanspolitisk talsperson i Frp.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.