Barnehage

Spiste og drakk opp tilskudd

Kvitteringer viser at privat barnehage betalte klokke, NRK-lisens, privat strøm og festmiddag for barnehagepenger:

LUKSUS: Mens de ansatte opplevde at det ikke var råd til å sette inn vikarer ved sykdom, brukte ledelsen i Månestråle barnehage tusenvis av kroner på mat og drikke til seg selv. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønLUKSUS: Mens de ansatte opplevde at det ikke var råd til å sette inn vikarer ved sykdom, brukte ledelsen i Månestråle barnehage tusenvis av kroner på mat og drikke til seg selv. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Restaurant La Casserole, Strasbourg, januar 2016: Seks ledere fra Månestråle barnehage spiser festmiddag til nesten 10.000 kroner. De er på fem dagers tur til Frankrike for å ha «planleggingsdager». Til sammen brukte de minst 37.000 kroner på denne reisen, alt fra barnehagekassa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Medan MDG, SV og Venstre er blitt reine byparti, får Raudt breiare fotfeste i Bygde-Noreg, ifølge ny bok. I helga strutta Raudt-leiaren av sjølv­til­lit på Dyrsku’n, sjølv om ho saboterte for seg sjølv i mjølke­duel­len.

Beredskap

Fagbe­ve­gelsen i nord etterlyser sivil opp­rust­ning, ikke bare militært.

Fagbevegelsen

I 2023 tapte Eystein Garberg knepent kampen om å bli leder i El og IT Forbundet. Nå stiller han på nytt.