Barnehage

Spiste og drakk opp tilskudd

Kvitteringer viser at privat barnehage betalte klokke, NRK-lisens, privat strøm og festmiddag for barnehagepenger:

LUKSUS: Mens de ansatte opplevde at det ikke var råd til å sette inn vikarer ved sykdom, brukte ledelsen i Månestråle barnehage tusenvis av kroner på mat og drikke til seg selv. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønLUKSUS: Mens de ansatte opplevde at det ikke var råd til å sette inn vikarer ved sykdom, brukte ledelsen i Månestråle barnehage tusenvis av kroner på mat og drikke til seg selv. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Restaurant La Casserole, Strasbourg, januar 2016: Seks ledere fra Månestråle barnehage spiser festmiddag til nesten 10.000 kroner. De er på fem dagers tur til Frankrike for å ha «planleggingsdager». Til sammen brukte de minst 37.000 kroner på denne reisen, alt fra barnehagekassa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

16 private barne­verns­selskap på Østlandet har koplinger til kriminelle miljøer.

Olje

Mens olje­bran­sjen varslar ny leite­of­fansiv, fryktar Natur­vern­for­bundet oljeboring nokre kilometer unna Jæren i Rogaland.

Klima

I dag starter det avgjørende slaget om tre oljefelt i Nordsjøen. To av dem er i drift.