Ulikhet

Ut mot grønne skatter

Statsminister Erna Solberg advarer om «pervers» fordelingseffekt av grønne skatter:

GRØNT ER IKKE SKJØNT: Statsminister Erna Solberg sier mange miljøspørsmål får forrang for fordelingsspørsmål. Her fra Høyres landsmøte på Gardermoen i helga. John Trygve TollefsenGRØNT ER IKKE SKJØNT: Statsminister Erna Solberg sier mange miljøspørsmål får forrang for fordelingsspørsmål. Her fra Høyres landsmøte på Gardermoen i helga. John Trygve Tollefsen

I gårsdagens Klassekampen tok Oslo Høyre-leder Heidi Nordby Lunde et kraftig oppgjør med eget parti i ulikhetsdebatten. Lunde uttalte at man bidrar til å polarisere økonomien når man på den ene siden vil kutte formuesskatten og på den andre siden øker avgiftene for dem på bunn.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ki-briller

Flere vil forby KI-brillene – men blinde Arnt bruker dem daglig

Ministernes mester

«Arbeids­hesten» gjer seg høg og mørk

Skattekommisjonen

Et mindretall i skatte­kom­mi­sjonen vil skattlegge oppspart pensjon som for­mues­skatt. Det kan gi en skatte­reg­ning på snaue 13.000 kroner årlig. Det får tommel ned fra Viggo Andresen (80).