Metoo

– Krast fra begge sider

Norske aviser har sluppet til en stor variasjon av meninger om metoo, hevder forfatter:

YTRINGSROM: – Øystein Stene kritiserer at det ikke går an å si ting som veldig mange har sagt før ham, mener forfatter og samfunnsgeograf Anja Sletteland, som tidligere har jobbet i Klassekampen. Morten Røyr / KlassekampenYTRINGSROM: – Øystein Stene kritiserer at det ikke går an å si ting som veldig mange har sagt før ham, mener forfatter og samfunnsgeograf Anja Sletteland, som tidligere har jobbet i Klassekampen. Morten Røyr / Klassekampen

«Ufyselig menneske» og «psykisk syk» var blant karakteristikkene den svenske journalisten Lina Makboul ble møtt med da hun og resten av Uppdrag granskning-redaksjonen rettet et kritisk blikk mot mediedekningen av metoo.

Litteraturbrevet

Meld deg på litteraturbrevet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Musikk

Øyafes­ti­valen ble i fjor utsatt for massiv kritikk. Nå slår festi­valsjef Henry Leeves tilbake og avviser hele premisset for boikott­kam­panjen.

Essay

Det er 20 år siden Tao Lin skrev det digitale mennesket inn i lit­te­ra­turen, for så å gå en helt annen vei.

Musikk

Woodstock-kulturen er død – nå står Vink-jentene på festi­val­me­nyen