Bøker

Strømstans for «Isfolket»

Margit Sandemo fikk høre «Sagaen om Isfolket» for første gang på lydbok før hun gikk bort:

FLUKT: – Nordmenn rømmer til Netflix for å få stilt sitt underholdningsbehov i stedet for å vente over et år på at favorittboka blir lagt ut på Storytel, mener Astrid Sømoen i Bladkompaniet. Morten Røyr / KlassekampenFLUKT: – Nordmenn rømmer til Netflix for å få stilt sitt underholdningsbehov i stedet for å vente over et år på at favorittboka blir lagt ut på Storytel, mener Astrid Sømoen i Bladkompaniet. Morten Røyr / Klassekampen

To uker før hun døde, fikk Margit Sandemo besøk av Bladkompaniets salgs- og markedssjef hjemme i Skåne. Her fikk landets ukronede seriedronning for første gang lytte til «Sagaen av isfolket» som lydbok, innlest av skuespiller Hedda Sandvig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Men­neske­skapt litteratur drukner i KI-titler

Kommentar

Fra farse om arendals­krakket til musikal om Arne Treholt: Har historisk-do­ku­men­tarisk teater fått et oppsving?

Kulturtirsdag

I 2026 skal arkitektur gjenbrukes. Enten det gjelder banker, posthus eller indu­stri­an­legg, har kunstnerne årevis med relevant erfaring.