Film

Røynda er betre enn reklame

Regissør Gabriela Pichler lét oss sjå Bygde- og Småby-Sverige utanfrå og innanfrå på same tid i hennar nye film «Amatører».

KOR VART DET AV ORDET SOLIDARITET? Filmskaparen Gabriela Pichler er kinoaktuell med «Amatører», eit portrett av Sverige som grip inn i mange av debattane som pregar den svenske valkampen nett no. Tom Henning BratlieKOR VART DET AV ORDET SOLIDARITET? Filmskaparen Gabriela Pichler er kinoaktuell med «Amatører», eit portrett av Sverige som grip inn i mange av debattane som pregar den svenske valkampen nett no. Tom Henning Bratlie

– Ordet amatør blir ofte brukt nedlatande, men amatørisme inneber òg at alt er mogleg, du har ingenting å prova. Det ligg ei sterk kraft i det, seier filmskapar Gabriela Pichler til Klassekampen.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Film

Film

Sister Midnight

Arrangert ekteskap får fram villskapen i trassig, indisk brur.

Film

Souleymane’s Story

Ein hyperrealistisk thriller om livet som papirlaus arbeidsinnvandrar i Paris er ein av årets beste kinofilmar til no.

Serie

The Four Seasons

«The Four Seasons», en oppdatert versjon av Alan Aldas 1980-tallskomedie, taler varmt, vittig og veldig ­amerikansk (på en god måte) om voksne vennskap.