Syria

Bønnfaller Norge om hjelp

Den norske IS-kvinnen Aisha Shezadi har søkt UD om bistand til å bli hentet hjem fra Syria:

STO FRAM: Aisha Shezadi ble kjent for offentligheten da hun var medforfatter av boka «Utilslørt. Muslimske råtekster» i 2011. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/klassekampenSTO FRAM: Aisha Shezadi ble kjent for offentligheten da hun var medforfatter av boka «Utilslørt. Muslimske råtekster» i 2011. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/klassekampen

I et håndskrevet og signert brev som Klassekampen har sett kopi av, skriver Aisha Shezadi (26) at hun «ber herved norske myndigheter om bistand til å komme tilbake til Norge». Shezadi har i flere år vært en profilert skikkelse i det radikale islamistiske miljøet i Norge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Gaza

Israel ga soldater ordre om å skyte pale­sti­nere i matkøer, meldte Haaretz. Det israelske militæret sier de nå endrer sine instrukser.

Usa

Donald Trumps budsjett­forslag skaper splid i Senatet – også flere repub­li­ka­nere går imot forslaget.

Usa

Ny bok: Inter­ne­rings­system for migranter vokser fordi folk tjener penger på det