ETTER HISTO­RIENS SLUTT

UROLIG: Francis Fukuyama var denne uka i Oslo for å snakke om sin nye bok. Fukuyama mener den nasjonalistiske høyrepopulismen vinner fram fordi den gir folk en trygg identitet i en verden preget av oppløsning. KlassekampenUROLIG: Francis Fukuyama var denne uka i Oslo for å snakke om sin nye bok. Fukuyama mener den nasjonalistiske høyrepopulismen vinner fram fordi den gir folk en trygg identitet i en verden preget av oppløsning. Klassekampen

Det koster 69.109 dollar å gå ett år på Stanford University i California. Til dét kommer søknadsavgift, organisasjonsavgift, helseforsikring, dokumentavgift, introduksjonsavgift og helseavgift, i alt 4261 dollar. Holder vi reiseutgifter, labkostnader, kursavgift og avhandlingsavgift utenfor, beløper det hele seg til 575.151 kroner i året.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Dokument

Psykiatri

Eric fikk ADHD-diagnose etter bare én konsul­ta­sjon. Ritalinen han fikk utskrevet, vekket et monster.

Kunstig intelligens

En amerikansk studie viste det svart på hvitt: Når vi bruker kunstig intel­li­gens, er hjernen nærmest slått av. Konse­kven­sene kan bli omfattende.

Endetidsfascisme

Endetids­fascisme bør forstås som en forvridd og sadistisk form for tilpasning til klima­endringene