Velferd

Kjempeprofitt på omsorg

Eierne tjente 618 millioner på å selge Unicare til britisk oppkjøpskapital:

LØNNSOMT: Unicare er en av Norges største private helseaktører og driver blant annet Manglerudhjemmet på Ryen i Oslo. Eierne har tjent til sammen 618 millioner kroner ved å selge videre eierandeler i selskapet. Samtidig får ikke de ansatte samme lønnstillegg som kommunalt ansatte i samme jobb. LØNNSOMT: Unicare er en av Norges største private helseaktører og driver blant annet Manglerudhjemmet på Ryen i Oslo. Eierne har tjent til sammen 618 millioner kroner ved å selge videre eierandeler i selskapet. Samtidig får ikke de ansatte samme lønnstillegg som kommunalt ansatte i samme jobb.

I 2008 startet Una Aas og Tom Tidemann opp selskapet Unicare, med en grunnkapital på 500.000 per person. I mai 2016 ble to tredjedeler av aksjene i selskapet solgt til det britiske investeringsselskapet G Square. Det var svært lønnsomt for eierne.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Venstresida

Agenda skal få ny leder etter at Trygve Svensson gir seg. Dette er favo­rit­tene til å ta over.

Sosialhjelp

I budsjett­for­hand­lin­gane måtta samar­beids­partia velja: auke i so­sial­hjelp eller stoppa at barnetrygd skulla reknast som inntekt.

Kommuneøkonomi

Kommune-Norge har mistet 487 millioner kroner i inntekt fra boligskatt