Landbruk

Kan strupe bondestøtte

Senterpartiet åtvarar mot konsekvensar av endra støtteordningar til landbruket:

INTENSIVT: Mykje av dei nesten 1,2 milliardane i tilskott til avløysing ved ferie og fritid i jordbruket, går til den arbeidsintensive mjølkeproduksjonen. Forslag om avvikling av tilskottet og flytting av pengane skaper strid. Biletet er frå kongsgarden på Bygdøy i Oslo.Foto: Christopher Olssøn INTENSIVT: Mykje av dei nesten 1,2 milliardane i tilskott til avløysing ved ferie og fritid i jordbruket, går til den arbeidsintensive mjølkeproduksjonen. Forslag om avvikling av tilskottet og flytting av pengane skaper strid. Biletet er frå kongsgarden på Bygdøy i Oslo.Foto: Christopher Olssøn

Geir Pollestad frå Rogaland er leiar av næringskomiteen og saksordførar for jordbruksmeldinga frå landbruksminister Jon Georg Dale (Frp). Om vel fem veker skal komiteen gje si innstilling, og Pollestad blir meir uroa jo meir han går inn i detaljane.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ki

Hva om KI ikke stjeler jobben din, men ødelegger alt du liker ved den?

Arbeidsliv

NHO vil redusere bøtene til bygg­sel­skap som bryter reglene. Det kan føre til flere lovbrudd, advarer leder av Bygnings­ar­bei­dernes Forening.

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.