Eu

Har gitt opp EU-drømmen

• Tysk banktrøbbel kan utløse ny finanskrise • Italiensk venstreforfatter avviser EU-reform

KRITISK: Den italienske forfatteren og filmskaperen Thomas Fazi mener venstresida er nederlagsdømt så lenge den tviholder på ideen om at EU-prosjektet kan demokratiseres. KRITISK: Den italienske forfatteren og filmskaperen Thomas Fazi mener venstresida er nederlagsdømt så lenge den tviholder på ideen om at EU-prosjektet kan demokratiseres.

Etter et år i relativ dvale kan EUs økonomiske krise være i ferd med å dundre tilbake i det internasjonale rampelyset. Og hovedrollen spilles av landet alle regner som Europas trygge og stabile leder, Tyskland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I juni sto den nordirske hoved­staden i flammer. En måned seinere forsøker ofrene for de rasistiske opp­­tøyene å finne tilbake til hverdagen i en by farget svart av sot.

Usa

Donald Trump hevder igjen at Kina blandet seg inn i valget i 2020. Doku­men­tene han viser til, under­bygger ikke påstanden.

Storbritannia

Analy­ti­kere tviler på at Storbri­tannias neste stats­mi­nister vil endre Gaza-linja