Voldtekt

Vil ta tryggheten tilbake

• Demonstrasjoner i hele landet for kvinners rettssikkerhet • Ap støtter krav om endring

PROTEST: I går ble det arrangert demonstrasjoner for rettssikkerhet for kvinner landet rundt. I Trondheim protesterte Ingunn Hanson og Astrid Talgø (Jentevakta), Ingrid Marie Sylte Isachsen (SV), Mona Berger (FO) og Astri Holm (Rødt). PROTEST: I går ble det arrangert demonstrasjoner for rettssikkerhet for kvinner landet rundt. I Trondheim protesterte Ingunn Hanson og Astrid Talgø (Jentevakta), Ingrid Marie Sylte Isachsen (SV), Mona Berger (FO) og Astri Holm (Rødt).

– Voldtekt er et samfunnsproblem og ikke et privat problem, sier Mona Berger i Fellesorganisasjonen (FO).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.