Teater

Er han den egentlige teatersjefen?

Forholdet mellom teknisk sjef og teatersjef på Black Box Teater i Oslo har angivelig alltid vært preget av en sunn terrorbalanse.

I SITT ESS: Den franske lysdesigneren Jean Vincent Kerebel har vært teknisk sjef på Black Box Teater siden 1995 og har bare ett kriterium for sine ansatte: De må være lidenskapelige. I SITT ESS: Den franske lysdesigneren Jean Vincent Kerebel har vært teknisk sjef på Black Box Teater siden 1995 og har bare ett kriterium for sine ansatte: De må være lidenskapelige.

– Meningen med livet er å finne glede i det som er pain in the ass.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Peeropolis

Ei musikalsk reise inn i Peer Gynts indre – ny­­­­skapande og annleis, men likevel tru mot Ibsens tekst.

Teater

Mina og Grise­fis­ken

Underhaldande og i overkant mangslungen familiemusikal med alvorlege undertonar.

Teater

Spelet om Heilag Olav

Allereie på 1960-talet meinte arrangørane på Stiklestad at manuset til «Spelet om Heilag Olav» var for dårleg. Er det ikkje på høg tid å gjere noko med det?