Advarer mot økt ulikhet

Arbeiderparti-leder Jonas Gahr Støre mener flyktningkrisa utfordrer venstresida:

ALLE SKAL MED: Ap-leder Jonas Gahr Støre jobber for brede forlik om asylpolitikk. Han mener det er viktig at Stortinget står sammen for å få størst gjennomføringskraft.Foto: Christopher Olssøn ALLE SKAL MED: Ap-leder Jonas Gahr Støre jobber for brede forlik om asylpolitikk. Han mener det er viktig at Stortinget står sammen for å få størst gjennomføringskraft.Foto: Christopher Olssøn

– I flyktningstrømmen ligger det potensial for store utfordringer i arbeidsmarkedet og økt ulikhet, sier Ap-leder Jonas Gahr Støre.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.