Innvandring

Kommer tilbake til Norge

Tvangsutsendte asylsøkere blir ikke i hjemlandet Afghanistan, men fortsetter å flykte:

Tur, retur og tur: Amin Senatorzade ble tvangsutsendt fra Norge til Afghanistan i juni i 2007. Et halvt år seinere var han tilbake i Norge. Nå har han oppholdstillatelse og studerer statsvitenskap i Oslo. Tur, retur og tur: Amin Senatorzade ble tvangsutsendt fra Norge til Afghanistan i juni i 2007. Et halvt år seinere var han tilbake i Norge. Nå har han oppholdstillatelse og studerer statsvitenskap i Oslo.

Den tidligere asylsøkeren er nemlig langt fra alene. Forfatter og Klassekampen-journalist Åse Brandvold har fulgt 22 afghanere som ble tvangsreturnert fra Norge i 2007.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ytre høyre

Har invitert AFD til «remi­gra­sjons­kon­fe­ranse»

Skatt

Formues­skatten er ikke spesielt skadelig for bedrifter, ifølge oljein­ge­niør og SV-politiker

Skatt

Høyres kutt i formues­skatten vil koste 21 milliarder for staten. Det er helt nødvendig, ifølge nærings­livstopp Arild Spandow.