Medier

Medieutvalg får kritikk

Kulturminister Thorhild Widvey nedsetter utvalg for å vurdere pressestøtten og mediemangfoldet:

NYTT UTVALG: Mediemangfoldsutvalget skal presentere sine konklusjoner i en offentlig utredning innen 1. mars 2017. Utvalget ledes av Knut Olav Åmås som fram til i fjor høst var statssekretær i Kulturdepartementet. NYTT UTVALG: Mediemangfoldsutvalget skal presentere sine konklusjoner i en offentlig utredning innen 1. mars 2017. Utvalget ledes av Knut Olav Åmås som fram til i fjor høst var statssekretær i Kulturdepartementet.

I går presenterte kulturminister Thorhild Widvey (H) utvalget som skal vurdere mangfold i og pengestøtte til mediene.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

På tampen

Kva er verst for NRKs truverd: å krevja ute­sten­ging av Israel eller å lata som at Eurovision eksisterer i «drøm og fantasier»?

Historie

Nesten alle filmene om okku­pa­sjonstida har kommet de siste 25 årene.

Historie

Arne sang «Ja, vi elsker» for første gang. Bjarne ventet på at faren skulle komme hjem. I dag er det 80 år siden freden kom til Norge.