Teater

Vender tilbake

Klassekampen løfter teatersatsingen. Therese Bjørneboe blir ny anmelder:

«Hjem» igjen: Therese Bjørneboe har lang tradisjon som skribent i Klassekampen. Etter en tid som teateranmelder i Aftenposten, melder hun overgang til Klassekampen. «Hjem» igjen: Therese Bjørneboe har lang tradisjon som skribent i Klassekampen. Etter en tid som teateranmelder i Aftenposten, melder hun overgang til Klassekampen.

– Det skal bli hyggelig å komme tilbake. Jeg har jo vært on og off i Klassekampen siden 1980-tallet, sier Therese Bjørneboe.

Litteraturbrevet

Meld deg på litteraturbrevet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Mina og Grise­fis­ken

Underhaldande og i overkant mangslungen familiemusikal med alvorlege undertonar.

Teater

Spelet om Heilag Olav

Allereie på 1960-talet meinte arrangørane på Stiklestad at manuset til «Spelet om Heilag Olav» var for dårleg. Er det ikkje på høg tid å gjere noko med det?

Teater

Komedien om mestak

«Komedien om mestak» er neppe blant Shakespeares beste, men i lokal og fargerik språkdrakt greier Rabarbra­teateret likevel å skape stor underhaldning.