Medier

Millioner går via Facebook

Opp mot 50 prosent av trafikken til Schibsted-avisene kommer via Facebook, sier konsernsjef:

REKORD: Aftenpostens nettside har aldri fått så mange besøk via Facebook som nå. Redaksjonssjef Lars Magne Sunnanå og journalist Vibeke Buan jobber daglig med å sanke klikk på sosiale medier. REKORD: Aftenpostens nettside har aldri fått så mange besøk via Facebook som nå. Redaksjonssjef Lars Magne Sunnanå og journalist Vibeke Buan jobber daglig med å sanke klikk på sosiale medier.

Antallet lesere som kommer til norske nettaviser via sosiale medier, er blitt betydelig: Så langt i mai har 3,7 millioner av besøkene til Aftenposten.no kommet via Facebook – en andel på over 20 prosent.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

30 år etter at «Naiv. Super» kom ut, har Erlend Loes gjen­nom­brudd sjarmen i behold.

Bøker

Har forfat­tar­stjerna stole livet til ein Hollywood-kjendis?

Medier

Nettavisa Altinget avvikles bare måneder etter at JP/Politiken tok over som eier. Det fantes ikke marked for et slikt konsept i Norge, mener medie­fors­ker.