Luftfart

Kjos beskyldes for lovbrudd

Parat mener Norwegians bruk av piloter er i strid med arbeidsmiljølovens bestemmelser om innleie av arbeidskraft:

FERIE: Lola Adenekan og Gregor Sunderdiek, med datteren Elise, måtte kjøpe nye billetter for å komme seg fra Trondheim til Gardermoen i går. FERIE: Lola Adenekan og Gregor Sunderdiek, med datteren Elise, måtte kjøpe nye billetter for å komme seg fra Trondheim til Gardermoen i går.

De streikende Norwegian-pilotene er ansatt i Norwegian Air Norway, men flyr for morselskapet Norwegian Air Shuttle. Norwegian mener det dreier seg om tjenesteleveranse fra NAN til NAS. Det mener Parat er helt feil.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Borgerleg veljarjafs på ny måling, mens raudgrøne veljarar samlar seg på gjerdet. Nå vil Frp-ordførar ha Sylvi Listhaug som stats­mi­nister.

Kraft

Regjeringa vil bygga meir vindkraft på land. Planen får både ris og ros.

Ministernes mester

Forvent­nin­gene til finans­mi­nister Jens Stol­ten­berg var skyhøye da han vendte hjem til norsk politikk. Det skulle vise seg å være vanskelig å leve opp til.