Medier

Ut mot NRK-overvåking

• Nasjonal sikkerhetsmyndighet overvåker NRKs datatrafikk • Journalistene frykter nå for vernet av kildene

Sensor: Nasjonal sikkerhetsmyndighet har installert en sensor på NRKs servere som registrerer all datatrafikk på et overordnet nivå. – Det være nok til at folk ikke vil ta kontakt, sier leder i journalistlaget i NRK, Sidsel Avlund. Sensor: Nasjonal sikkerhetsmyndighet har installert en sensor på NRKs servere som registrerer all datatrafikk på et overordnet nivå. – Det være nok til at folk ikke vil ta kontakt, sier leder i journalistlaget i NRK, Sidsel Avlund.

– Kildevernet er absolutt. Alle som tar kontakt med NRK for å gi oss fortrolig informasjon, må kunne føle seg trygge på at identiteten deres ikke kommer på avveie, sier Sidsel Avlund, leder for journalistenes fagforening NRKJ.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstnerstipend

Statens kunst­ner­stipend står i fare for å belønne kunstnere som er gode på skjema, men dårlige på kunst, mener Steffen Kverneland.

Kultur

Kongens død har ført til at avlys­nin­gene til Protest­fes­ti­valen renner inn. – Programmet blir litt herpet, sier festi­valsjef Svein Inge Olsen.

Musikk

Tono skal granskes, men Popu­lær­kom­po­nis­tenes forslag til vedtekts­end­ringer ble nedstemt. – Et sunn­hets­tegn, mener bassist Aslak Dørum.