Bøker

Kjemper mot bokmonopol

Den internasjonale bokhandlerføderasjonen vil at europeiske myndigheter gransker Amazon:

På barrikadene: Amazon skviser forlagene til beinet og bidrar til at kvaliteten på bøker som utgis blir lavere, fastslår Fran Dubruille. FOTO: Wiktor Dabkowski På barrikadene: Amazon skviser forlagene til beinet og bidrar til at kvaliteten på bøker som utgis blir lavere, fastslår Fran Dubruille. FOTO: Wiktor Dabkowski

Presset mot nettbokhandelen Amazon øker, både i USA og Europa. Flere organisasjoner tar nå til orde for at giganten ikke kan fortsette å monopolisere bokbransjen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.

Musikk

Mira Craig, Kamelen, Trygve Skaug – lista over mislykkede stagedives begynner å bli lang