Musikk

Et godt stup i et grunt folkehav

Mira Craig, Kamelen, Trygve Skaug – lista over mislykkede stagedives begynner å bli lang. Hvem har skylda?

Konserttriks: Scenestupet sto sentralt i den amerikanske hardcore-kulturen på 1980-tallet. Her hopper en publikummer fra scenen under en konsert med Wasted Youth. Foto: Edward Colver, Everett Collection/NTBKonserttriks: Scenestupet sto sentralt i den amerikanske hardcore-kulturen på 1980-tallet. Her hopper en publikummer fra scenen under en konsert med Wasted Youth. Foto: Edward Colver, Everett Collection/NTB

Det var solnedgang, det var latter, det var sang, men ikke dermed kvelden for et stup ut i folkehavet på Bislett Stadion. Artist Trygve Skaug fikk smertelig erfare at Postgirobyggets publikum var uforberedt på å ta ham imot, da han hoppet fra scenekanten under en jubileumskonsert i august.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Arkitektur

Norske politikere er for inkom­pe­tente til å stoppe dårlige bygge­pro­sjekter, hevder MDG-politiker Sigrid Heiberg.

Teater

Det Norske Teatret trenger 560 millioner kroner til oppussing. I det kommende stats­bud­sjettet får de 23,5 millioner kroner til å starte arbeidet.

På tampen

«Norge rundt» var i 1976 eit demo­kratisk tilskot til NRK. I dag er det 50 år sidan den første sendinga.