Storbritannia

Ytre høyre mobiliserer etter nytt knivangrep

Nok en gang har et knivangrep utløst voldelige demonstrasjoner i Storbritannia etter oppfordringer fra ytre høyre.

I full fyr: Kjøretøy brenner i Belfast etter at voldelige antiinnvandringsdemonstrasjoner brøt ut i kjølvannet av et knivangrep mandag kveld. Foto: PA, AP/NTBI full fyr: Kjøretøy brenner i Belfast etter at voldelige antiinnvandringsdemonstrasjoner brøt ut i kjølvannet av et knivangrep mandag kveld. Foto: PA, AP/NTB

For andre gang på en uke har voldelige antiinnvandringsdemonstrasjoner brutt ut i Storbritannia – denne gangen i Belfast i Nord-Irland, etter at en mann mandag kveld ble alvorlig skadet i et knivangrep. Den mistenkte gjerningspersonen er en 30 år gammel asylsøker fra Sudan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Kommentar

Gjennom Pax Silica vil USA ta kontroll over Europas tekno­lo­giske framtid.

Venezuela

Venezuela trenger mye mer hjelp etter skjelvet, sier forskere: – Latterlig lite

Midtøsten

Vilkårlig diplomati, sier Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister om USAs freds­av­taler i Midtøsten. Han mener ulike strategier setter kjepper i hjulene for regional fred.